Hírek

Új eljárást fejlesztett ki villanymotorok dinamikai jellemzőinek méréséhez egy, a Debreceni Egyetem Műszaki Karán működő kutatócsoport. A módszerrel végzett vizsgálatok több, a gyakorlat szempontjából hasznos eredményhez hozzájárultak. Az erről szóló tudományos cikket a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Publikációs Díjjal ismerte el.

a

A Magyar Tudományos Akadémia a Kutatóhelyeket Minősítő Tanács javaslata alapján kiemelkedően magas színvonalú....

a

A Debreceni Egyetem űrkutatási programjának keretében 2020 óta zajlanak űrfizikai témájú kutatások a Fizikai Intézetben. A Debrecen Televízió 2022 január elején készített riportot a mikroműholdhoz alkalmazható sugárzásdetektor fejlesztéséről, valamint a sugárzásállósági vizsgálatokról.

NI 2021 University Promotion