A Fizika BSc záróvizsga szerkezete, formája és értékelési módja
A záróvizsga szóbeli vizsga, amelyet a záróvizsga bizottság előtt kell letenni. A záróvizsga bizottságot a fizikai intézet igazgatója bízza meg. A záróvizsga bizottság minimális létszáma 3 fő. A bizottság állandó tagjai a szakfelelős és az adott szakirány felelőse. A bizottság munkájában a szakdolgozat védése során részt vesz a vizsgáztató egyetemei konzulense. Valamely bizottsági tag akadályoztatása esetén az intézetigazgató kijelölhet egy másik egyetemi oktatót a záróvizsga bizottsági feladatok ellátására.
A BSc záróvizsga annak megállapítására szolgál, hogy a vizsgázó biztos szakmai alapokkal rendelkezik-e a legfontosabb témakörökben, és kellően tájékozott-e a szakirányi ismertek egy témakörében.
A vizsga két részből áll
- A szakdolgozat megvédéséből
- Szóbeli vizsga a záróvizsga tételsorban szereplő témakörökből
A vizsga értékelése
A vizsgázó szakdolgozatát a témavezető írásban értékeli, és javaslatot tesz az érdemjegyre. A javasolt érdemjegytől a bizottság eltérhet a szakdolgozati érdemjegy megállapítása során.
A szóbeli vizsga során a tételsorban szereplő „Definíciók és fogalmak” minden vizsgázó számára kötelezőek, de csak egy-egy pontra kérdez rá a vizsgabizottság. Minden vizsgázó egy tételt húz az 1-18. tételekből, egyet pedig a 19-37. A „Definíciók és fogalmak” és az 1-18. tételekre adott feleletre kap a vizsgázó egy érdemjegyet, és a 19-37. tételekre egy másikat.
A záróvizsga érdemjegyét az aktuális Tanulmányi- és vizsgaszabályzat alapján határozzák meg.
Záróvizsgával kapcsolatos űrlapokA záróvizsga tematikája
Fizika BSc záróvizsga tételsora