A záróvizsga szóbeli vizsga, amelyet a záróvizsga bizottság előtt kell letenni. A záróvizsga bizottságot a fizikai és kémia intézet igazgatója bízza meg. A záróvizsga bizottság minimális létszáma 3 fő. A bizottság állandó tagjai a szakfelelős és az adott szakirány felelőse. A bizottság munkájában a szakdolgozat védése során részt vesz a vizsgáztató témavezetője (konzulense). Valamely bizottsági tag akadályoztatása esetén az intézetigazgató kijelölhet egy másik egyetemi oktatót a záróvizsga bizottsági feladatok ellátására.
Az MSc záróvizsga annak megállapítására szolgál, hogy a vizsgázó biztos szakmai alapokkal rendelkezik-e a legfontosabb témakörökben és kellően tájékozott-e a szakirányi ismertek egy témakörében.
A vizsga a következő három részből áll
1. A szakdolgozat megvédéséből
2. Szóbeli vizsga a főtárgyból
3. Szóbeli vizsga a melléktárgyból
A vizsga értékelése
A vizsgázó szakdolgozatát a témavezető írásban értékeli, és javaslatot tesz az érdemjegyre. A javasolt érdemjegytől a bizottság eltérhet a szakdolgozati érdemjegy megállapítása során.
A záróvizsga érdemjegye a szakdolgozatra adott érdemjegy a szakdolgozat védésére adott érdemjegy a melléktárgyra adott érdemjegy és a kétszeresen figyelembe vett főtárgy érdemjegyének átlaga:
Zv=(Szd+SzdV+2*Fő+Mellék)/5
ahol: Zv: A záróvizsga érdemjegye
Szd: A szakdolgozat érdemjegye
SzdV: A szakdolgozat védés érdemjegye
Fő: A főtárgy szóbeli vizsga érdemjegye
Mellék: A melléktárgy szóbeli vizsga érdemjegye
A záróvizsga tematikája
A záróvizsga főtárgy tételsorát a törzsanyag fizika és kémia tárgyainak (szilárdtest fizika, fizikai anyagtudomány, anyagvizsgálati módszerek, műszeres analitika, kémiai technológia) tematikájából állítja össze a záróvizsga bizottság. A tételsort a záróvizsga előtt legalább 1 évvel nyilvánosságra kell hozni.
Anyagtudományi MSc záróvizsga tételek
A melléktárgyat a nanoanyagok szakirány tantárgyai közül választhatja ki a hallgató.
A tárgyak tematikáit a tájékoztató füzet III./2 fejezete tartalmazza.