Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
27 már
Új labor a villamosmérnököknek
Ipari körülmények között gyakorolhatják az elektrosztatikus kisülésektől védett területen végzett munkát a Debreceni Egyetem villamosmérnök-hallgatói a Fizikai Intézet új laborjában. Az ESD-védelemmel ellátott munkaállomásokat szerdán adták át.
14 már
Fizikatanárok találkozója
Mintegy 160 fizikatanár érkezett az ország minden részéről, hogy megvitassák a legújabb oktatási és szemléltetési módszereket, és hasznos ötleteket merítsenek. Idén a Debreceni Egyetem ad otthont a 62. Országos Fizikatanári Ankétnak és Eszközbemutatónak.
21 feb
Világszínvonalú PLC-labort avattak
Ipari körülmények között tanulhatják meg a programozható logikai vezérlők (PLC-k) használatát a Debreceni Egyetem villamosmérnök szakos hallgatói. A laborátadó kapcsán a régió iparvállalatainak képviselői a további együttműködési lehetőségekről egyeztettek a kari vezetőkkel.
Rendhagyó laborgyakorlat
Speciális műszerekkel jutalmazták azt a tíz villamosmérnök-hallgatót, akik kiváló teljesítményt nyújtottak a National Instruments ipari alkalmazást támogató laboroktatásán. A szabadon választható kurzus évről évre népszerűbb, idén már 32 hallgató jelentkezett rá.
Ipari támogatás a mérnökképzéshez
Mintegy 34 millió forint értékben adományozott műszereket a Debreceni Egyetemnek a National Instruments. A speciális mérőeszközöket és laptopokat a Természettudományi és Technológiai Kar villamosmérnök képzésében hasznosítják.
22 aug
Új felfedezés a nanotechnológiában
Alacsony hőmérsékleten sikerült nanométeres fémrétegeket speciális ötvözetté alakítaniuk a Debreceni Egyetem kutatóinak. Az új eredményt és a kutatási területet bemutató publikáció az anyagtudomány top 10-es lapjában, a Progress in Materials Science-ben jelent meg.
10 aug
Egymilliárd forint felfedező kutatásokra
A Debreceni Egyetem 34 tudósa nyert összesen több mint egymilliárd forint támogatást felfedező kutatásokra a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal idei pályázatain. Az NKFIH csütörtökön tette közzé a nyertesek névsorát.
09 júl
Új szakember a mérnökképzésben
Battistig Gábor vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Villamosmérnöki Tanszékét. Elsődleges célja a villamosmérnök mesterképzés elindítása a karon.
Adomány a villamosmérnököknek
Több mint 8 millió forint értékben 20 újraprogramozható logikai kapumátrix alapú fejlesztői kártyát kapott a DE Fizikai Intézete. A nagymennyiségű adatok gyors feldolgozására alkalmas eszközt az oktatásban és a kutatásban is hasznosítják az egyetemen.