Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Sikeres anyagtudományi kutatások
Több mint 90 tudományos publikáció született, és az infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően nemzetközi színvonalú regionális anyagtudományi műhely jött létre a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán a most záruló, mintegy 1,2 milliárd forintos projekt keretében.
16 júl
Hazatért a DIMAT-konferencia
A Debreceni Egyetem Szilárdtest Fizikai Tanszékének szervezésében tartották meg a tizenegyedik International Conference on Diffusion in Materials (DIMAT) tanácskozást. A diffúziós fizika legjelentősebb konferenciáját több mint harminc év után rendezték újra Magyarországon.
Átvették a díjakat a jövő atomfizikusai
A Debreceni Egyetem csapatai végeztek az első hat helyen a Rosatom Central Europe, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt közös orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyén. A Hackatom díjátadó ünnepségét pénteken tartották a Debreceni Egyetem Aulájában.
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Fókuszban a molekuláris polaritonok
Eredményesen vizsgálták a Debreceni Egyetem kutatói – kollaborációban az ELTE és a Heidelbergi Egyetem tudósaival – üregrezonátorba helyezett molekulák elfajult polaritonállapotait. A kutatás eredményeit a Royal Society of Chemistry neves lapjában, a Chemical Science magazinban publikálták.
08 júl
Áttörés nanorészecskék előállításában
Egyedülálló eljárással állítottak elő hordozó nélküli mezopórusos arany nanorészecskéket a Debreceni Egyetem kutatói. A különleges eljárásról szóló kutatást az anyagtudomány rangos lapja, a Nanomaterials címlapján jelentette meg.
16 már
Állami kitüntetést kaptak
A Debreceni Egyetem több, kiemelkedő tudományos, szakmai munkát végző oktatója, kutatója, munkatársa részesült állami elismerésben a nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket a díjazottak későbbi időpontban vehetik majd át.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.

Megismertem a tájékoztatót és elfogadom