Űrfizikai kutatások a Fizikai Intézetben

A Debrecen Televízió 2022 január elején készített riportot a mikroműholdhoz alkalmazható sugárzásdetektor fejlesztéséről, valamint a sugárzásállósági vizsgálatokról. A Debreceni Egyetem űrkutatási programjának keretében 2020 óta zajlanak űrfizikai témájú kutatások a Fizikai Intézetben. A Debrecen Televízió 2022 január elején készített riportot a mikroműholdhoz alkalmazható sugárzásdetektor fejlesztéséről, valamint a sugárzásállósági vizsgálatokról. Az összeállítást a Napszemle január 11-i adásában mutatták be, ami megjelent a Dehir portálon, valamint hírt adtak róla a Debreceni Egyetem Hírlevelének január 13-i számában.